Jak przesyłać innym naprawdę duże pliki

Czasem trzeba komuś przekazać naprawdę duży plik – taki, którego nawet po spakowaniu nie da się przesłać mailem. Z pomocą przychodzą wtedy serwery, na które można duże pliki wgrać i skąd odbiorca będzie mógł je ściągnąć. Takich serwerów jest sporo, ja polecę jeden z nich, który pozwala bezpłatnie przekazać dowolną ilość danych, przy czym pojedynczy plik nie może mieć więcej niż 2 GB.

[adrotate banner="2"]Mowa o WeTransfer.com. Dostępna aktualnie w 8 językach strona nie wygląda może imponująco:

…ale jest pożyteczna i – co chyba istotne – bezpłatna. Nie trzeba się zapisywać, rejestrować, logować – wystarczy przesłać na serwer pliki, które spoczną tam na dwa tygodnie. Procedura jest taka:

  1. Wybieramy pliki do uploadu
  2. Podajemy adres(y) e-mail odbiorcy / odbiorców (może ich być nawet 20)
  3. Podajemy własny e-mail

Klikamy w „Transfer” – no i teraz trzeba cierpliwie zaczekać, jeśli plik jest naprawdę duży.

Poprawne załadowanie plików na serwer zostaje potwierdzone e-mailem do wysyłającego. Otrzymamy także wiadomość, gdy zostaną one pobrane przez odbiorcę.

Operator sugeruje jedynie, żeby zwracać uwagę na filtr spamu: automatycznie generowane wiadomości mogą zostać uznane za spam i wylądować w przeznaczonym na niego folderze lub nawet zostać całkowicie skasowane.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na fanpage autora. Chcesz do mnie napisać? Nic prostszego: interjak.pl@gmail.com

Powiązane posty

  • http://remitent.pl Lech

    Pracuję w biurze brokerskim. Klienci przesyłają mi pliki (wnioski, swoje dokumenty finansowe), które dalej wysyłam do zakładów ubezpieczeń. Czy wyobrazi sobie Pan, że w tychże firmach-molochach nadal funkcjonują skrzynki pocztowe z ograniczeniem załączników do 5 – 10mb?

  • MT

    Jak najbardziej, przy czym sądzę, że firmy te po prostu korzystają z dostawców hostingu, którzy narzucają takie ograniczenia wszystkim „jak leci”.

Archiwum InterJAK-a

Zaczynam od zera…