Jak wyedytować plik PDF online

Problem znany od lat: ktoś przysłał nam dokument w PDF. Trzeba go wypełnić i odesłać faksem albo z innych powodów wyedytować. Niestety, Adobe broni swego kodu jak niepodległości i program, którym można by to zrobić, kosztuje ponad 600 euro. Na szczęście jest rozwiązanie. Można załadować na serwer plik PDF o rozmiarach nie przekraczających 10 MB i wyedytować go wedle potrzeb i upodobań. Za darmo. A za niewielką opłatą można zintegrować aplikację z własną witryną.

[stextbox id="black"]Twoja strona nie zarabia? A co powiesz na kilkaset złotych miesięcznie? Wystarczy PR3 lub więcej – sprawdź tutaj.[/stextbox]

Procedura darmowej edycji pliku PDF jest następująca: po wejściu na stronę PDFescape.com wybieramy „Start Now” na górze, a następnie przycisk „Start Using Unregistered”. Dalej mamy do wyboru trzy opcje załadunku PDF-a na serwer. Potem sprawa jest już prosta:

 

Plik PDF można wyedytować bez kosztownego oprogramowania
PDF, edycja online

Po lewej mamy menu, po prawej – widok dokumentu. Można wpisywać tekst, wstawiać obrazy, linie, zaznaczać obszary, kasować je – i nawet polskich znaków się ta aplikacja, choć anglojęzyczna, nie boi. Na koniec wystarczy kliknąć w mały zielony przycisk z menu po lewej – i zapisany, wyedytowany dokument PDF ląduje po chwili na naszym dysku twardym.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na fanpage autora. Chcesz do mnie napisać? Nic prostszego: interjak.pl@gmail.com

Powiązane posty

Archiwum InterJAK-a

Zaczynam od zera…